Naše štěňata

Z HACIENDY U STEJSKALŮ

Seznamte se s našimi přírůstky z Vrhu A

Vrh A - očekáváme 

2. polovině února 2021

 Matka: Frances Baby z Kolbyho vršku, výstavy V3 a V, zkoušky OVVR, SVP.Otec: Dual ch. Eliot z Královských teras, Český šampion krásy, Český šampion práce, pracovní pes roku 2017

Oba rodiče mají DKK a DLK 0/0 a canisterapeutické zkoušky.

Štěňátka by se měla narodit v druhé polovině února. Od tohoto spojení očekáváme výborný exteriér, pevné zdraví, vyrovnanou přátelskou povahu a zlatý kožíšek.  

VRH A - 21.2.2021

Sledujte videa na tomto odkazu :


Den narození - 21.2.2021

Dnes přivedla na svět Frances Baby z Kolbyho vršku, šest miminek vrh A v chovatelské stanici z Haciendy u Stejskalů. O miminka se ihned začala starat s úžasnou péčí. Tatíkem tohoto vrhu je zlatý pes Eliot z Královských teras. Samotný porod byl rychlý a bez komplikací. Jelikož to byl první vrh v naší chovatelské stanici, tak aby bylo vše pod dohledem, požádala jsem Eliotovu paničku Jarmilu Pokornou, aby nám byla oporou i při porodu, takže jsme to zvládly společně . Co porodu předcházelo bylo náročné a velmi únavné. Předporodní fáze byla neuvěřitelně zdlouhavá a fenka měla poslíčky dva dny, tři noci a samotný porod nastal až třetí den. Prožily jsme tři noci téměř bez spánku, dva dny v neustálém napětí a očekávání. Baby za tu dobu vyčerpala všechny možné předporodní poslíčky, jako z učebnice. Ráno se Jarka rozhodla vše zkonzultovat s jejím veterinárním lékařem. Rodit přes víkend je někdy problém, člověk nechce zbytečně panikařit a rušit veterináře. Ráno se však panu doktorovi raději zavolalo, aby s ním celý průběh zkonzultovala. Už jsme začaly zvažovat, jestli nejet na císaře. Pan doktor nás vyslechl a ujistil nás, že by porod měl brzy začít a pokud do odpoledne fenka neporodí, můžeme přijet. První miminko se narodilo 66 den v 11:18 a poslední ve 14:44. Vše šlo hladce a rychle. Baby přivedla na svět 4 kluky a 2 holčičky. Byl to náročný víkend, ale nakonec vše dopadlo dobře. Mamina je v pořádku a miminka se mají čile k světu. A co tatík Eliot? Po návratu domů paničku poskákal radostí, očichal a když mu sdělila, že je tátou, tak se tvářil, že je mu to úplně fuk.:-)


1. den


2.den


3. den


4.den


5. den


6. den


7.den - Máme dneska týden! :-)

Je neuvěřitelné jak to utíká, dneska je těmto malým miminkům již týden. Mají se čile k světu, baští jak o život a naše maminka Frances Baby se ujala svojí úlohy dokonale. Panička je ve střehu 24/7 a dohlíží na to, aby se štěňátkům dařilo co nejlépe. Jak můžete vidět tak se jí to daří, i když někdy tihle malí draci dokážou zařídit bezesnou noc :-) Už teď je jasné, že se nám bude neuvěřitelně stýskat, až půjdou tyhle kuličky ke svým majitelům.


8. den


9.den -

My už jsme ale vyrostli :-)


10.den


11.den

Začínáme otvírat očička a máme za sebou první stříhání drápků


12.den


13.den


14.den

Máme dnes dva týdny a taky to je vidět na naší váze


15.den

Tak máme za sebou první odčervení a všichni to zvládli na jedničku


16.den

Baby dnes slaví svoje třetí narozeniny a náš malý Zdenda zavítal mezi naší chlupatou smečku


17.den


18.den


19.den


20.den


21.den

Dnes máme tři týdny a jsme velcí šikulové.  Už nám to pořádně běhá, vidíme svět a začínáme poznávat a okusovat vše, co je okolo nás.


22.den

Po včerejší ochutnávce kozího mléka, jsme dnes už dostali plnou misku. Než panička stačila vzít foťák, bylo skoro vypito. Prostě mňamka.


23.den

Tak dneska jsme dostali rýžovou kaši z kozího mléka s troškou medu. To byla dobrota.


24.den


25.den


1. měsíc

Je nám jeden měsíc a dostali jsme nové obojky a taky něco na hraní :-) Podívejte jak nám to sluší.


Začínáme 5. týden

máme za sebou velké změny. Už jsme v nové ohrádce, vyzkoušeli jsme nové dobroty jako jsou granule, maso a kaše na několik způsobů. Mňam :-)


Poprvé venku:-) 


6 týden


Ukončili jsme 6. týden 

Je neuvěřitelné, jak to všechno letí bleskovou rychlostí. My už jsme ukončili 6. týden a jdeme na ten závěrečný sedmý. Už teď se těšíme ke svým novým rodinám, kde budeme dělat radost, ale také chaos (to se ví!) Moc nám bude chybět naše mamka Baby a teta Salča, která si od nás nechá všechno líbit. Strejda Hatyn před námi jen utíká, ale on ví proč :-) No a nejvíc naše druhá máma Janča, bez které bychom tu nebyli a nevíme, kdo by nám dělal takové dobroty.


1. Profi fotky

Dnes k nám zavítala paní fotografka. Ze začátku jsme se moc fotit nechtěli, no řekněte, zahrada je zajímavější :-) Ale pak nás to tak unavilo, že nám bylo jedno jestli nás někdo fotí.


Výstavní postoj a rodinné setkání s taťkou

Dneska k nám zavítala naše porodní bába, která nás pomáhala přivézt na svět a taky náš taťka Eliot z Královských teras :-)

Začíná nám poslední týden, než se rozutečeme do svých nových domovů

Uteklo to jako voda a pomalu se nám blíží den, kdy si nás odvezou naši nový pánové. Moc se na ně těšíme, ale bude se nám moc stýskat, protože se o nás starali přímo královsky :-) Krásně jsme se socializovali a papáme všechno co nám dají. Moc děkujeme za tu péči, kterou nám naše náhradní maminka Jana dala.